Strona główna :: O muzyce Techno :: Reklama :: Forum

Dodaj stronę do ulubionych Ustaw stronę jako startową e-mail

Zaprzyjaznione strony

www.techno.pl Magazyn Broni

Statystyki

Gości on-line: 13
Userów: 2
Odwiedzin dzisiaj: 457
linia O muzyce Techno hr
Historia techno

Na ogół przyjmuje się, że techno powstało z post-dyskotekowej muzyki house, popularnej w Detroit i Chicago, w połowie lat 80. Za poczatek techno uważa się założona w 1984 przez grupę kilkunastoletnich, głównie czarnoskórych DJ'ów, uczacych się w srednich szkołach w Detroit, polowa, nielegalna dyskotekę, pod namiotem, o nazwie "Techno City". DJ'e ci grali tam muzykę oparta na rytmach House, ale tworzona na bazie wymyslonych przez siebie, całkowicie syntetycznych brzmień. Dyskoteka ta zyskała szybko bardzo liczne grono stałych bywalców, którzy zaczęli się do niej przenosić z bardziej tradycyjnych dyskotek. Po osiagnięciu takiego sukcesu wielu z tych DJ'ów zaczęło jezdzić po całych Stanach Zjednoczonych i organizować podobne dyskoteki polowe pod innymi wielkimi miastami.

W 1988 roku Neil Rushton zebrał na jednej płycie pt: "Techno! The New Dance Sound Of Detroit" zbiór najbardziej charakterystycznych brzmień tej muzyki. Od tego czasu rozpoczał się żywiołowy rozwój techno na całym swiecie.

W Anglii, brzmienia te zaczęli wykorzystywać londyńscy DJ'e i na wzór kolegów z Detroit zaczęli organizować polowe dyskoteki na pustych placach wokół autostrady M1, które jako nielegalne były poczatkowo rozganiane przez policję, aby się po dwóch latach przyjać jako stały element "londyńskiego krajobrazu".

W Niemczech techno natrafiło również na bardzo podatny grunt. Jego rozsadnikiem stała się Love Parade w Berlinie, zorganizowana po raz pierwszy we wrzesniu 1989 roku, jako poczatkowo niewielka impreza plenerowa przez grupę londyńskich i niemieckich DJ-ów. Impreza ta rozrosła się po kilku latach do największej na swiecie imprezy techno przyciagajacej rokrocznie setki tysięcy ludzi.

Techno w Polsce zostało zapoczatkowane przez klub "New Alcatraz Underground" w Łodzi, który w pazdzierniku 1989 zorganizował pierwsze w kraju "rave party", prowadzone przez sciagniętych z Love Parade niemieckich i brytyjskich DJ'ów. Od 1997 do 2003 roku w Łodzi odbywała się co roku Parada Wolnosci, wzorowana na berlińskiej Love Parade, organizowana przez byłych włascicieli klubu Alcatraz.

Szczyt popularnosci techno przypadł na lata 1997-1999. Od roku 2000 zaczyna się na całym swiecie obserwować spadek popularnosci tego stylu, głównie na korzysć hip hopu. Od 2005 roku techno staje się znowu popularne i zaczyna powoli powracać.

hr

Dział

KSIĘGA GOśCI PUSTA

Prosze sie wpisywać :]
Zapraszam na forum

Reklama

www.kasten.kom.pl - Darmowe szablony na stronę www
www.kasten.kom.pl - Darmowe szablony stron www

Strona zgodna z  HTML 4.0 Transitional

Designed by Kasten

Do góry